מחירון בניית דקים מעץ

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מחירון בניית דקים מעץמעוניינים לשדרג את מראה הגינה שלכם מבלי להשקיע משאבים בתהליכי גינון? תוכלו להוסיף מראה מעוצב ויפה לגינה באמצעות התקנת רצפת דק בשטח החצר, וכך לבחור אם לתחום את כל השטח עם ריצוף חזק ואיכותי או להקצות שטח ייעודי לכך, כשחלק מסוים מהגינה נותר עם קרקע חשופה לשימושים וצרכים שונים.

בניית דק הפכה להיות נפוצה בשנים האחרונות, כיוון שמדובר על פתרון אסתטי ופרקטי כאחד לעיצוב וחיפוי שטח חיצוני מחוץ לבית. כיוון שמדובר על תהליך חיפוי שנעשה באמצעות לוחות עץ, יש צורך בבעל מקצוע מוסמך לביצוע עבודת ההתקנה וכך גם לתשלום מסוים עבור השירות שניתן. מחירון בניית דקים מעץ עשוי להשתנות בהתאם לפרמטרים שונים, עליהם נרחיב בשורות הבאות.

בניית דקים מעץ – למה דווקא מעץ?

כשמדברים על התקנת ריצף דק בחצר, הכוונה היא ליישום של לוחות וקורות עץ מלא בכל שטח הגינה. השימוש בלוחות עץ מלא הוא חשוב, כיוון שמדובר בחומר גלם טבעי ש"יודע" כיצד להתמודד עם פגעי ונזקי הסביבה ומזג אוויר, הרי עצים גדלים באופן טבעי בחיק הטבע ומצליחים להתמודד גם עם גשמים, רוחות, שמש ישירה ומפגעים אחרים.

בנוסף לעמידות של העץ, מדובר על חומר גלם המשתלב באופן מושלם עם המראה הטבעי שיש בחצר, כך שלא משנה באיזה גוון של לוחות עץ בוחרים – יודעים שרצפת הדק תצליח להשתלב בצורה הטובה ביותר עם העיצוב הכללי של הגינה.

האם כדאי לבנות דק מעץ סינטטי?

למרות שרוב רצפות הדק נבנות באמצעות לוחות של עץ מלא, ניתן למצוא גם לוחות ריצוף העשויות מעץ סינטטי, שזוהי רצפת דק העשויה מתערובת של שבבי עץ ופלסטיק המעניקה תוצר סופי במראה עץ אך עם תכונות אחרות. בשונה מרצפת דק העשויה מעץ מלא, דק סינטטי יהיה עמיד יותר למשך זמן ולרוב לא ידרוש כל פעולת תחזוקה כדי לשמר אותו חיוני. הסיבה לכך היא שהמשטח הסינטטי עמיד יותר ממשטח עשוי עץ טבעי.

מצד שני, מדובר על ריצוף דק שאין לו את התכונות שיש לעץ טבעי, שהבולט בהן הוא המראה האסתטי והיפה של עץ מלא. לוחות העשויים מעץ סינטטי עשויים להיראות מעט דהויים וחסרי צבע, כיוון שהם עוברים תהליכי עיבוד רבים וגם כמובן בגלל שהם מורכבים משבבי עץ ולא עץ טבעי ומלא.

גם העלות של ריצוף דק סינטטי שונה מזה של דק מעץ מלא, כאשר מחירון בניית דקים מעץ סינטטי נע בין 600-650 ₪ למ"ר, בשונה מעלויות התקנה של דקים אחרים שיכולים להיות זולים יותר.

מחירון בניית דקים מעץ מלא

התקנת ריצוף דק מלוחות עץ מלא יכולה להיות מסוגים שונים של עצים, כשהנפוצים מהם הינם עץ אורן פיני, עץ איפאה ועץ טיק. אלו נחשבים לעצים האיכותיים והעמידים ביותר לשימוש כריצוף בחללים פתוחים, כשהעלויות של כל אחד מהם משתנה על פי איכות ועמידות העץ וכן המורכבות בכריתה ועיבוד של לוחות העץ.

 • מחיר דק מעץ אורן – דק אורן הוא הדק הפופולרי ביותר בבחירת התקנת דק לחצר, כיוון שמדובר על דק איכותי ועמיד בעלות נמוכה יחסית לעומת סוגי העץ האחרים. העלות של דק אורן נעה בין 300-400 ₪ לכל מ"ר.
 • מחיר דק מעץ איפאה – דק איפאה הינו סוג ריצוף איכותי ועמיד יותר לעומת דק מעץ אורן, ולכן העלות שלו גבוהה יותר ועשויה לנוע בממוצע בין 600-700 ₪ למ"ר.
 • מחיר דק מעץ טיק – ישנם סוגים שונים של עצי טיק, כשבקטגוריה של ריצוף דק נהוג להתקין לוחות העשויים מטיק בורמזי. סוג דק זה נחשב ליוקרתי ואיכותי במיוחד, ולכן העלות שלו היא היקרה ביותר ונעה בממוצע סביב ה-1000 ₪ לכל מ"ר.

אילו פרמטרים משפיעים על מחירון בניית דקים מעץ?

כפי שניתן לראות, לאיכות של לוחות העץ המיושמים בריצוף הדק יש השפעה מרכזית על מחירון בניית דקים מעץ. ככל שהעץ עמיד ואיכותי יותר, כך עלות ההתקנה תהיה גבוהה יותר. נוסף למאפיינים הללו, לכל סוג של עץ יש השפעה על מחיר הדק גם מבחינת התהליך הכרוך בייצור לוחות עץ לבניית דק.

רוב הלוחות מיובאים ממדינות שונות בחו"ל, כשסוגי העצים הנפוצים המשמשים לייצור ועיבוד של אלמנטים שונים יהיו זולים יותר מעצים שקשה יותר לכרות, לעבד ולשווק אותם בתפוצה רחבה. לכן עץ האורן הגדל בפינלנד יהיה זול יותר, לעומת עץ הטיק בורמזי שגדל ביערות הגשם בברזיל.

בנוסף, יש לזכור כי גם תהליך ההתקנה של לוחות הדק בחצר משפיע על העלות הסופית של העבודה, כשעבודת התקנה מורכבת יותר תעלה יותר לעומת עבודת התקנה בסיסית ופשוטה. כך לדוגמא התקנה של רצפת דק המיושמת ישירות על תשתית בטון תהיה קלה יותר, לעומת התקנת דק על גבי קרקע חשופה המחייבת קודם כל תהליכי יישור וקיבוע איכותי למניעת תזוזה של הריצוף.

אילו בעלי מקצוע מבצעים את עבודת בניית הדקים?

בנייה והתקנת דקים מעץ היא איננה משימה פשוטה, ולכן חשוב לפנות רק למומחים בתחום ריצוף עץ שמתמחים בהתקנה ותחזוקה של כל סוגי הפרקטים והדקים.

מחירון דקיםריצוף משמש כחיפוי נוח, נעים ואסתטי המעניק גם שימוש פרקטי לחללים השונים שקיימים בבית. כיום אפשר למצוא סוגים שונים של ריצופים המיועדים התקנה ברצפה, כמו גם ריצוף ייעודי עבור חללים חיצוניים בשטח הבית כמו חצר, גינה ואפילו מרפסת. ריצוף כזה נקרא דק והוא אידיאלי להתקנה באזורים פתוחים החשופים לרוחות, שמים, שמש וגם למפגעים סביבתיים שונים כמו אבק. 

התקנת דק דורשת פנייה לבעל מקצוע מוסמך לעבודות עץ ונגרות, כיוון שרצפת הדק עשויה מלוחות עץ חזקים ועמידים שהינם אידיאליים ליישום בשטח פתוח מחוץ לבית. לכן אם יש ברשותכם חצר או גינה ואתם מתכננים לחפות אותה (או חלק ממנה) ברצפת דק, כדאי להכיר את העלויות הכרוכות בכך יחד עם כל הפרמטרים הקשורים לקביעת מחירון דקים.

מה היתרונות שיש לרצפת דק?

לפני שנתמקד בעלויות ההתקנה, נעניק מידע כללי על היתרונות שיש ביישום רצפת דק באזורים חיצוניים מחוץ לבית. אחד מהם קשור לתיחום ששטח הריצוף מעניק, כך שניתן לחלק את שטח הגינה בצורה הרבה יותר אסתטית ופרקטית. בנוסף, לוחות העץ של רצפת הדק יעניקו מראה מעוצב ויפה יותר לכל שטח הגינה, כיוון שמדובר על חומר גלם טבעי שגדל בטבע ומשתלב איתו נהדר.

נוסף לעיצוב ואסתטיקה, לרצפת הדק יש יתרונות הקשורים בנוחות הדריכה על משטח ריצוף עשוי עץ. לוחות העץ יכולים לבודד בצורה טובה חום/קור, וכך להעניק מצע דריכה נעים יותר גם ברגליים יחפות בקיץ או בחורף. בשונה מקרקע חשופה שנמצאת בגינה/חצר, רצפת דק יכולה להוות מקום אידיאלי ונוח למשחק עבור הילדים או ישיבה בחוץ ללא חשש מלכלוך של חול/בוץ מהקרקע.

אילו פרמטרים כדאי לשקול בבחירת דק לחצר?

בטרם בוחרים את רצפת הדק שתותקן בגינה, כדאי לקחת בחשבון כמה פרמטרים שישפיעו בסופו של דבר על העלות של ריצוף העץ:

 • צבע – קיימים סוגים רבים ומגוונים של לוחות עץ המשמשים להתקנת דקים, ולכן אפשר לבחור את צבע הריצוף של הדק על פי העדפה אישית ו/או התאמה לעיצוב הכללי של הגינה. יש לקחת בחשבון כי הגוון הטבעי של לוחות העץ עשויים להשתנות במרוצת השנים, ולכן כדאי לכלול זאת בשיקולי הבחירה הראשוניים.
 • מיקום – חשוב לשקול היכן רוצים להתקין את רצפת הדק בשטח החצר, כיוון שזהו פרמטר שעשוי להשפיע על סוג העץ שיותקן בריצוף. במידה והכוונה היא להתקין את הדק באזור חשוף לשמש טווח הבחירה יהיה מצומצם יותר, לעומת התקנת דק באזור מקורה רוב הזמן.
 • תקציב – מומלץ לקבוע מראש תקציב כספי שישמש לעבודת ההתקנה של הדק, כך שכלל התקציב יכלול גם את עבודת ההתקנה וגם את רכישת חומרי הגלם הנדרשים להתקנה. ישנם סוגים שונים של עצים שמשמשים להתקנת ריצוף דק, כשלכל אחד מהם עלות משתנה בהתאם לאיכות העץ, המורכבות בעיבודו ומשתנים רבים אחרים. 
 • תחזוקה – יש לזכור כי ריצוף דק מחייב תחזוקה שוטפת כדי לשמור על איכותו לאורך זמן, ולכן זהו פרמטר נוסף שיש לשקול כאשר בוחרים את סוג הדק שיותקן בחצר.
 • מטרה – פרמטר לא פחות חשוב שיסייע לתהליך בחירת הדק המתאים ביותר, כיוון שהמטרה אליה ריצוף הדק מיועד מוכרחה להתאים לסוג לוח העץ הנבחר מבחינת חוזק, איכות, עמידות וכו'.

קראו עוד: חידוש מדרגות עץ

סוגים של עצים ייעודיים לרצפות דק

כדי להבין בצורה טובה יותר את מחירון דקים שיפורט בהמשך, כדאי להכיר קודם את הסוגים השונים והפופולריים המשמשים כיום להתקנת דק בגינה:

 • דק מעץ אורן – זהו אחד מסוגי הדקים הנפוצים ביותר בשימוש, כיוון שיש לו יתרונות רבים מבחינת עמידות, חוזק וגם עלות. סוג דק זה מיובא מפינלנד ויש לו גוון בהיר, והמראה שלו מעניק מראה של עץ טבעי עם מעין כתמים כהים לכל אורך הלוחות.  
 • דק מעץ איפאה – סוג דק זה מיובא מברזיל, והוא נחשב לאחד מהעצים החזקים והעמידים ביותר גם למים, כיוון שהוא גדל ביערות הגשם. ללוחות העץ יש גוון כהה ומרשים המעניק מראה אסתטי ויוקרתי לכל החלל החיצוני. מצד שני, מדובר על דק יקר יחסית עם רגישות גבוהה לשמש ישירה.
 • דק מעץ טיק בורמזי- זהו סוג הדק היקר והאיכותי ביותר שיש לרצפות דק, והמראה שלו הוא בהיר ועדין בנראות אסתטית מאוד. דק מעץ טיק בורמזי נחשב לעמיד ביותר, ולכן העלות שלו היא בהתאם. 

מחירון דקים לפי סוג עץ

לאחר שאפיינו את הסוגים השונים של הדקים הנפוצים כיום בשימוש כריצוף חוץ, הגיע הזמן להבין את העלויות של כל אחד מהם:

 • מחיר דק מעץ אורן – עלות ממוצעת בין 300-400 ₪ למ"ר
 • מחיר דק מעץ איפאה – עלות ממוצעת בין 600-700 ₪ למ"ר
 • מחיר דק מעץ טיק בורמזי – עלות ממוצעת של 1000 ₪ לכל מ"ר

כפי שניתן לראות, סדר העלויות של ריצוף דק מתחיל מהעלות הנמוכה ביותר לגבוהה ביותר. דק מעץ אורן נחשב לזול ביותר וגם לנפות ביותר, ואילו דק מאיפאה הינו איכותי יותר ולכן גם יקר יותר. דק מטיק בורמזי נחשב לאיכותי ביותר בקטגוריית ריצוף דק ולכן עלותו גבוהה בהרבה מסוגי העץ האחרים.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

משה ליטוש פרקטים

אנחנו מציעים שירותי ליטוש פרקטים ודקים במחירים נוחים, שירות מהיר ואמין. אנחנו מתמחים בליטוש פרקטים ודקים מכל הסוגים בעזרת הכלים המתקדמים ביותר.

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3524891