חידוש דקים בבת ים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

חידוש דקים בבת יםחידוש דקים הינה פעולה שנועדה לנקות, לשמר ולחזק את רצפת הדק החשופה באופן תמידי למפגעים סביבתיים כמו גשמים, אבק, שמש ישירה ולכלוך אחר שעשוי להצטבר על לוחות העץ. רצפות דק איכותיות עשויות מלוחות עץ מלא העשויים מסוגים שונים של עצים חזקים ועמידים, למרות שישנן גם רצפות דק העשויות מדק סינטטי שהוא חומר גלם מלאכותי בעל מראה של עץ אבל עם תכונות פחות עמידות.

כשמדברים על תהליך חידוש דק הכוונה היא לפעולת תחזוקה שוטפת שכל אחד צריך לעשות לרצפת הדק שלו, לא משנה אם משטח הדק חשוף ללא פרגולה או ששטח זה מקורה/מוצל במשך רוב שעות היום. יחד עם זאת חשוב לציין שתהליך חידוש דקים מתבצע אך ורק על דק העשוי עץ מלא, כשכיום אפשר למצוא בעלי מקצוע וחברות מנוסות המציעות שירותי חידוש דקים בבת ים.

חידוש דקים – למה צריך לחדש אותם?

החלטתם להתקין ריצוף דק לשטח החצר או הגינה הפרטית שלכם, כשהמטרה העומדת מאחוריה היא לנצל באופן מירבי את החלל החיצוני הגדול, לתחום את שטח הגינה בצורה פרקטית וכן כדי לחסוך פעולות תחזוקה של האדמה/קרקע הכוללות שתילת צמחים, השקיה וכו'. למרות שמדובר על ריצוף וחיפוי שטח הקרקע, חשוב לזכור שגם ריצוף מסוג זה דורש ניקיון ותחזוקה קבועה כדי לשמר את איכות לוחות העץ.

תהליך חידוש דקים הוא הכרחי כיוון שזהו ריצוף שנמצא כל העת בשטח הפתוח, ולכן גם חשוף לנזקים ומפגעים ממזג אוויר, מהצמחים באזור הגינה, מהלכלוך שך האדמה החשופה בקרבת רצפת הדק וכמובן מאבק ולכלוך אחר שנמצא באוויר באופן קבוע. באמצעות שירותי חידוש דקים בבת ים אפשר להחזיר לכל רצפת דק את המראה היפה והטבעי שלה, גם אם לוחות העץ איבדו מהצבע הטבעי שלהם, ובמקביל לשמור על שטח הריצוף נקי ומוגן למשך זמן רב.

מתי צריך לחדש את הדק?

אפשר לומר שתהליך חידוש דקים הכרחי בשני מקרים מרכזיים – כשרצפת הדק הופכת להיות מלוכלכת במיוחד, ללא צבע וברק ועם אזורים בלויים ושחוקים או כששטח הרצפה זקוק לניקיון וחידוש שוטף המתבצע לאחר עונת הקיץ ולאחר עונת החורף, ובקיצור עונות המעבר הן האידיאליות ביותר לחידוש הדק בגינה.

מכאן ניתן להבין כי פעולת חידוש דק מוכרחה להתבצע באופן שוטף לפחות אחת לשנה, כדי לשמר את לוחות העץ ולהעניק הגנה מלאה לכל שטח הריצוף. במקרים בהם פעולת הניקיון של רצפת הדק איננה מתבצעת באופן שוטף, תהליך החידוש יהיה כרוך בפעולות יסודיות ומורכבות יותר – כשבמקרים מורכבים במיוחד יעלה הצורך למוסס את שכבת הצבע הקיימת ולצבוע את שטח הדק מחדש.

כיצד מתבצע תהליך חידוש הדק?

חידוש דק הכולל ניקיון ותחזוקה שוטפת יהיה לעיתים בסיסי ופשוט המצריך ניקוי של לכלוך ואבק, ולאחר מכן שימון של לוחות העץ באמצעות שמן עץ ייעודי. הסרת הלכלוך תתבצע רק באמצעות מטאטא, מפוח או שואב אבק כיוון שמים עלולים לגרום נזק בלתי הפיך לעץ, שכידוע רגיש מאוד למים ולכן עשוי להתנפח, להתרומם ממקומו ולהישחק בצורה משמעותית.

במקרים של רצפות דק מלוכלכות במיוחד שהצבע בהן נשחק או התכהה, קיימת אפשרות לבצע חידוש של משטח הדק באמצעות פעולת ליטוש. שירותי חידוש דקים בבת ים הכרוכים בליטוש המשטח יכללו הסרה של שכבת העץ העליונה בלוחות, פעולת ליטוש נוספת ליישור הרצפה, ניקוי יסודי של כל אזור הדק ולאחר מכן שימון שכבת העץ המחודשת שנחשפה בתהליך הליטוש.

עבור רצפות דק בעייתיות ובלויות במיוחד, בהם הצבע התקלף בכמה מקומות, לוחות העץ התרוממו מעט ממקומן כתוצאה מברגים חסרים וכו' קיימים שירותי חידוש דק ייעודיים שנועדו לחדש באופן מלא את משטח הדק הקיים. שירותים אלו כוללים את פעולת הליטוש והניקוי, זאת לאחר שהצבע של העץ הומס מרצפת הדק לצורך חידוש לוחות העץ והכנה לצביעה הדקים המחודשת שלהן, במקביל להחלפת ברגים ישנים ו/או התקנת ברגים חדשים במקום אלו שחסרים.

קראו עוד: מה חשוב לוודא כשמזמינים ליטוש פרקטים ודקים?

חידוש דקים בבת ים– כיצד למצוא בעל מקצוע מתאים לכך?

כיוון שפעולת חידוש הדק משתנה בהתאם למצב רצפת הדק ומורכבות העבודה, חשוב למצוא את בעל המקצוע המתאים ביותר לעבודה הדרושה לחידוש הדק הקיים. בעל מקצוע מקצועי ואמין יבקש לראות במו עיניו את מצב הדק, אם באמצעות תמונה/סרטון שתשלחו לו או שיגיע בעצמו לראות את הדק, ורק לאחר מכן ייתן הצעת מחיר לכל העבודה הכרוכה בתהליך חידוש הדק.

חידוש דקים בבת ים– כמה זה יעלה לכם?

לפני שפונים לבעל מקצוע לצורך חידוש דק בבת ים, כדאי לדעת קודם כל מה תהיה עלות העבודה פחות או יותר. במקרה של תהליך חידוש בסיסי הכולל ליטוש, ניקוי ושימון הדק העלות הממוצעת תהיה בין 30-40 ₪ למ"ר. חידוש דק מורכב יותר הכרוך גם בצביעה של הריצוף יגיע לעלויות של 80-95 ₪ למ"ר, ואילו חידוש דק מורכב המצריך גם התקנה או החלפת ברגים ברצפה יכול לעלות 100-115 ₪ לכל מ"ר. 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

משה ליטוש פרקטים

אנחנו מציעים שירותי ליטוש פרקטים ודקים במחירים נוחים, שירות מהיר ואמין. אנחנו מתמחים בליטוש פרקטים ודקים מכל הסוגים בעזרת הכלים המתקדמים ביותר.

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3524891