שירותי ניקוי ותחזוקה לפרקט

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

שירותי ניקוי ותחזוקה לפרקטפרקט הוא סוג רצפה יפה ואיכותי אך כאשר הוא מתיישן רואים את זה עליו. הצבע קצת דוהה, העץ מתנפח, הפרקט התרומם מעלה, פתאום יכולות להופיע שריטות, חורים או פגמים שונים על גבי הרצפה והפרקט לא רענן כמו שהיה בהתחלה. על מנת לשמור על הפרקט ניתן לקבל שירותי ניקוי ותחזוקה לפרקט. מה זה וכיצד זה מתבצע? המאמר הבא הוא בשבילכם. 

 

מהם שירותי ניקוי ותחזוקה לפרקט?

הפרקט כבר לא כמו שהיה בהתחלה? לשם כך ניתן להיעזר בשירותי ניקוי ותחזוקה לפרקט. שירותים אלה כוללים ניקוי יסודי של הפרקט והענקת מראה רענן ומבריק. שירותי ניקוי ותחזוקה לפרקט כוללים פעולות שונות בהתאם לסוג הפרקט ולמצב שלו. בין הפעולות הללו יהיו ניקוי יסודי של הפרקט, במקרים מסוימים ליטוש, צביעה מחודשת ויישום של שכבת גימור. 

מה כוללים שירותי ניקוי ותחזוקה לפרקט?

שירותי ניקוי ותחזוקה לפרקט כוללים שלושה שלבים מרכזיים- 

  • שלב ראשון- אפיון- בשלב הראשון יש לזהות את סוג הפרקט ואת סוג הגימור בפרקט. בהתאם לכך יוחלט על דרך הפעולה לניקוי הפרקט. 
  • שלב שני- ניקוי- בשלב השני יש לבצע ניקוי יסודי ועמוק של הפרקט. במסגרת הניקוי יוסרו כתמים ולכלוכים על גבי הפרקט על ידי מכונות וחומרים מתאימים. 
  • שלב שלישי- ציפוי- בשלב השלישי יש ליישם שכבת ציפוי על גבי הפרקט. תפקידה של שכבת הציפוי הוא להגן על הפרקט מפני שחיקה ולהעניק לפרקט מראה חדש ורענן. 

 

כיצד מתבצעים שירותי ניקוי ותחזוקה לפרקט?

שירותי ניקוי ותחזוקה לפרקט כוללים מגוון אפשרויות שונות. ריכזנו לכם את המרכזיות בהן-

  • ניקוי 

ניקוי של הפרקט הוא אחת האפשרויות הראשונות במסגרת שירותי ניקוי ותחזוקה לפרקט. על ידי ניקוי פרקט ניתן להשיב לפרקט את הרעננות. 

  • פרקט למינציה- פרקט למינציה הוא פרקט קל מאוד לניקוי. ניתן לבצע ניקוי יומיומי על ידי מטאטא ומטלית לחה. חשוב להשתמש בחומרי ניקוי איכותיים המיועדים לפרקט למינציה על מנת שלא יפגעו בצבע הפרקט ולא יותירו סימנים לבנים. ניקוי עמוק ניתן לביצוע על מנת לחדש את מראה הפרקט. בניקוי כזה יתבצע ניקוי יסודי ולאחריו יש למרוח שכבת פוליש מיוחד לרצפות עץ. 
  • פרקט תלת שכבתי או פרקט גושני- ניקוי יומיומי של פרקטים אלה יתבצע גם הוא על ידי מטאטא ומטלית לחה. גם על פרקטים אלה חשוב להשתמש בסבון פרקט ייעודי. שימו לב לא לשפוך מים על פרקטים אלה ולא להשתמש בחומרי ניקוי חזקים כמו אקונומיקה או חומצה. על מנת לבצע ניקוי עמוק יש לנקות בסבון מתאים שיוריד כתמים קשים ואזורים בהם הפרקט השחיר. במידה שיש סימני שחיקה יש צורך בביצוע ליטוש ויישום של שכבת לכה או שמן. 
  • העלמת שריטות

במידה שיש שריטות על הפרקט ואתם לא מעוניינים לבצע ליטוש (או שלא ניתן לבצע ליטוש, לדוגמא על גבי פרקט למינציה), ניתן להעלים את השריטות גם בדרכים אחרות. במידה שהפרקט מצופה בווקס, ניתן להוסיף ווקס ולשפשף את הסימנים החוצה. דרך נוספת היא למלא את השריטות על הפרקט בחומר שמיועד למילוי שריטות וחורים בפרקטים. כמו כן ניתן להעלים שריטות מפרקטים על ידי מרקר בצבע עץ שמאפשר לצבוע את השריטות ולכסות אותן. 

  • ווקס

כפי שציינו קודם, במידה שהפרקט מצופה בווקס, יכול להיות שהצטבר על גבי הווקס לכלוך רב וחלק מהווקס ירד. במצב כזה ניתן להסיר את הווקס על ידי ניקוי עמוק וכך להסיר את מרבית הכתמים. להסרת שכבת הווקס יש לנקות את הרצפה היטב ולעבור עליה בספירט חסר ריח. לשם כך יש לצקת את הספירט ולגרד את הווקס עם כרית עדינה מצמר פלדה. מומלץ לעבוד בקטעים קטנים לרוחב הפרקט. לאחר הניקוי יש ליישם שכבה חדשה של ווקס או פוליש על מנת להגן על הרצפה ולהשיב לה את הברק והרעננות. במידה שתבצעו את הפעולה הזו בכל שנה תוכלו לשמור על הפרקט שלכם לאורך שנים רבות במצב אסתטי ומבריק.

  • ליטוש

ליטוש הוא פעולה בה משייפים, משחיזים ומצחצחים מוצר. למעשה ליטוש הוא פעולה גימור שמאפשרת להחליק את פני השטח וליצור שטח בעל תכונות של מראה. כלומר, על ידי ליטוש ניתן להבריק את המשטח ולגרום לו להחזיר אור עם פיזור נמוך ככל האפשר. 

ליטוש פרקטים הוא פעולה בה מבצעים ליטוש מן היסוד על גבי הפרקט שלכם. תהליך הליטוש כולל הסרה של השכבה הישנה על ידי ליטוש ולאחר מכן יישום של שכבה חדשה. תהליך הליטוש כולל מספר שלבים קבועים בהם ליטוש, שיוף וניקוי של שאריות. לאחר הליטוש בדרך כלל תתבצע גם צביעה חדשה ויישום של חומר גימור חדש (שמן או לכה). 

  • החלפת חלקים

במצב בו הפרקט ניזוק באופן משמעותי ולא ניתן לשקם את המראה המקורי שלנו יש צורך בהחלפת הפרקט. אך במקרים רבים רוב הפרקט במצב טוב ורק בחלקים מסוימים יש נזקים חמורים. במצב כזה ניתן להחליף רק את החלקים שניזוקו ואין צורך בחידוש מוחלט של הפרקט. 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

משה ליטוש פרקטים

אנחנו מציעים שירותי ליטוש פרקטים ודקים במחירים נוחים, שירות מהיר ואמין. אנחנו מתמחים בליטוש פרקטים ודקים מכל הסוגים בעזרת הכלים המתקדמים ביותר.

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3524891