שיוף דק

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

שיוף דקהדרך לשמור ולתחזק את רצפת הדק היא באמצעות פעולת שיוף, שזו מעניקה לכל שטח הדק מראה מבריק, אסתטי וחדש שנשמר למשך זמן. לכן אם יש בחצר ביתכם רצפת דק על פני שטח קטן או גדול, תצטרכו לתחזק אותה בצורה נכונה באופן שוטף כדי להמשיך ליהנות ממנה.

רצפת דק – מה היתרונות של סוג ריצוף כזה?

בשונה מריצוף סטנדרטי שנמצא בתוך הבית שלנו, שטח החוץ בחצר מצריך סוג ריצוף מתאים וייעודי עבור התנאים הסביבתיים שמתקיימים בו. ריצוף חוץ חשוף יותר לקרני השמש, משקעים בחורף וגם אבק ולכלוך שנמצא באוויר. לכן אחת מהאפשרויות הטובות ביותר היא לחפות את הקרקע בחצר עם רצפת דק, שזוהי רצפה העשויה מלוחות עץ ומעניקה מראה טבעי ויפה וגם נוחות רבה יותר.

ניתן ליישם ריצוף דק באזורים שונים מחוץ לבית, בין אם מדובר על שטח של אדמה, שטח בטון, אבני חצץ או כל סוג חיפוי אחר שנמצא על הקרקע. באמצעות רצפת הדק ניתן לתחום בצורה יפה ופרקטית את שטח הגינה, להעניק מצע נעים ובטוח לילדים לשחק עליו וגם לשמור על ניקיון הגינה בצורה פשוטה וקלה יותר.

שיוף דק – מה זה אומר?

בכדי לשמור על ריצוף הדק לאורך שנים, חשוב לתחזק אותו בצורה שוטפת כדי שיישמר נקי ויראה אסתטי. יש לזכור כי מדובר על ריצוף העשוי מלוחות עץ ,ולכן ניקיון ותחזוקה עם מים וסבון לא בא בחשבון. מגע של מים עם עץ עשוי לגרום לנזק בלתי הפיך, החל מסדקים והתבקעות של לוחות העץ ועד התנפחות והתרוממותם עד לכדי עיוות של כל משטח הריצוף.

לכן הדרך האידיאלית לתחזוקה של רצפת דק היא באמצעות פעולת ליטוש. זהו למעשה תהליך של שיוף דק, כיוון שמכונת הליטוש איתה מתבצעת העבודה מעניקה שיוף מלא ויסודי לכל לוחות העץ, וכך מאפשרת ניקיון איכותי ופרקטי התואם לתכונות של העץ הטבעי. פעולת השיוף לא רק מסירה לכלוך בצורה מהדק בצורה יסודית, אלא גם חושפת שכבת צבע חדשה של העץ, ולכן פעולה זו מוגדרת גם כחידוש של ריצוף דק.

כל כמה זמן צריך לשייף את רצפת הדק?

כיוון שפעולת שיוף דק כרוכה בהסרה של השכבה העליונה של העץ, זהו תהליך שמומלץ לעשות רק פעם אחת בשנה כדי לתחזק את הריצוף בצורה הטובה ביותר. המלצה זו מתייחסת לריצוף דק שרובו מקורה באמצעות פרגולה או תקרת בטון, כך שלוחות העץ אינם סופגים באופן מלא נזקים סביבתיים כמו גשמים, קרינת שמש, אבק וכו'.

במקרה ומדובר על רצפת דק שאיננה מקורה ברובה, כדאי לבצע שיוף לדק לפחות פעמיים בשנה. על מנת שתהליך הליטוש יהיה אפקטיבי, רצוי לבצע אותו בעונות האביב והסתיו – כך שהשיוף יתקן את הפגמים שנוצרו לאחר הקיץ/חורף, ולוחות העץ יהיו מוכנים לקראת המפגעים שייווצרו בעונה הקרבה.

אילו תהליכים כרוכים בשיוף וליטוש דק?

כשמדברים על שיוף דק, הכוונה היא לביצוע תהליך מקצועי הכולל כמה שלבים מרכזיים. פעולת השיוף היא הפעולה הראשונה והבסיסית שנעשית לצורך תחזוקה וחידוש דק, כאשר השלב הבא לאחר מכן כולל ניקוי יסודי של כל משטח העץ באמצעות מפוח. הניקיון מאפשר להסיר באופן מלא לכלוכים שהצטברו במהלך הזמן כמו אבק וחול, וכן גם להסיר בצורה פרקטית את שאריות הנסורת שנוצרו לאחר פעולת השיוף.

השלב האחרון של תהליך תחזוקת הדק חשוב לא פחות, והוא כולל שימון רצפת הדק באמצעות שמן מינרלי ייעודי למשטחי עץ. תהליך השימון מעניק לדק מראה מחודש ומבריק יותר, ובנוסף גם מגן על לוחות העץ מפני מזיקים שעשויים לפגוע בהם. החשיבות של יישום שמן מינרלי היא רבה, כיוון שסוג שמן זה נוזלי יותר וכך מאפשר חלחול טוב ועמוק יותר לתוך העץ, כך שהוא שומר על לחות ומונע מצב של התייבשות העץ והתבקעות.

האם אפשר לשייף רצפת דק ישנה ודהויה?

הסוד לשמירה על רצפת דק יפה ואסתטית טמון בתחזוקה של שטח הריצוף, וללא התמדה בכך הדק עשוי להיראות דהוי, פגוע ולצבור נזקים שונים שמונעים ממנו להיות פרקטי לשימוש. יחד עם זאת כדאי לדעת כי ריצוף דק ישן שצבר בלאי רב יכול לחזור להיות יפה ושימושי, באמצעות תהליך ליטוש ייעודי המבצע חידוש מלא לכל שטח הריצוף.

תהליך זה כרוך בפעולת ליטוש מורכבת יותר, הכרוכה בביצוע שלבים רבים עד לחידוש הדק. לפני שמתבצע תהליך השיוף של הדק, יש צורך להמיס את הצבע הפגוע של לוחות העץ כדי להחזיר להם בהמשך את המראה הטבעי שלהם. לאחר המסת הצבע מתבצע ניקוי יסודי באמצעות לחץ מים, ייבוש מלא של כל הדק שעשוי להימשך עד יומיים בימים קרים, ורק לאחר מכן לבצע את פעולת השיוף שמסירה את שכבת העץ העליונה בריצוף.

השלבים הבאים זהים לתהליך שיוף וליטוש דק סטנדרטי לצרכי תחזוקה, הכוללים ניקוי והסרת אבק ולכלוך עם מפוח ושימון הלוחות עם שמן מינרלי. כדי להחזיר לריצוף הדק את החיוניות והצבע הטבעי, מתבצעת פעולת צביעה של כל לוחות העץ בהתאם לסוג העץ ממנו עשוי הדק.

קראו עוד: חידוש מדרגות עץ

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

משה ליטוש פרקטים

אנחנו מציעים שירותי ליטוש פרקטים ודקים במחירים נוחים, שירות מהיר ואמין. אנחנו מתמחים בליטוש פרקטים ודקים מכל הסוגים בעזרת הכלים המתקדמים ביותר.

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3524891