ליטוש ושימון דק מחיר

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

ליטוש ושימון דק מחיררצפת דק היא שכבת ריצוף העשויה לוחות עץ, כשלרוב מדובר על לוחות העשויים עץ מלא. שכבת ריצוף זו מעניקה חיפוי אידיאלי לשטחים וחללים חיצוניים בגינה או בחצר, כך שאותם לוחות עץ מיושמים ישירות על גבי שטח האדמה שקיימת בגינה. כיוון שרצפת הדק מיושמת בחלל חיצוני החשוף למפגעי סביבה ומזג אוויר, חשוב לחדש ולשמר את ריצוף העץ באמצעות פעולת ליטוש ושימון הכרחיים.

כדי להבין מעט יותר על ליטוש ושימון דק מחיר וכן התהליך הכרוך בכך, ריכזנו בשורות הבאות את כל המידע שכדאי לדעת על הנושא.

מה היתרונות של רצפת דק לחצר?

נכון לומר שהתקנת ריצוף דק בגינה תופס חלק מהותי משטח הגינה, אך יש למהלך זה לא מעט יתרונות שמהווים את ריצוף הדק כבחירה הטובה ביותר לחצר ולגינה:

  • עיצוב – לוחות העץ שמיושמים על קרקע הגינה משתלבים באופן מושלם עם המראה הטבעי בחוץ, ולכן רצפת דק מעניקה עיצוב מיוחד ונעים לעין מבלי להתאמץ יותר מדי.
  • נוחות – הליכה על גבי רצפת דק היא נוחה ונעימה הרבה יותר לעומת הליכה על שטח קרקע, כך שניתן לדרוך על הרצפה יחפים ללא חשש מלכלוך.
  • בטיחות – רצפת דק מעניקה בטיחות גבוהה יותר לדיירי הבית שנמצאים בשטח הגינה, כך שהילדים יכולים לשחק על הרצפה בצורה נוחה ובטיחותית.
  • תיחום – כשמיישמים לוחות דק בחצר, מעניקים בכך אלמנט תיחום מעניין וברור יותר כדי להפריד בין האזורים השונים שקיימים בחצר.
  • חיסכון – רצפת דק בגינה מעניקה חיסכון בזמן, כסף ומאמץ בטיפוח הגינה שעשויה אדמה טבעית. בכך אין צורך להשקיע משאבים בהשקיה, גידול צמחיה וכו' באזור הזה.
  • פרקטיות – רצפת הדק מעניקה מגוון אפשרויות לשימוש פרקטי ונוח עבור דיירי הבית, כיוון שהיא משמשת כשטח ריצוף איכותי לכל דבר וצורך.

האם אפשר ליישם רצפת דק גם במרפסת בנויה?

למרות שנהוג לראות רצפות דק בגינות וחצרות פתוחות, ישנה אפשרות להתקנה של רצפת דק גם על גבי אריחי ריצוף קיים כמו במרפסות. התקנת דק במרפסת תעניק לכל החלל מראה טבעי, נעים ומעוצב יותר לעומת מראה בנאלי של ריצוף שגרתי. הליכה על רצפת דק נעימה יותר לכפות הרגליים במיוחד בחודשי החורף, גם כאשר ריצוף לוחות העץ מיושמים בשטח פתוח החשוף לקור ורוחות.

כיצד שומרים על רצפת העץ בצורה אידיאלית?

כיוון שרצפת הדק חשופה יותר לבלאי כתוצאה מתנאי הסביבה שמתקיימים בחוץ, חשוב לשמר את לוחות העץ בצורה אופטימלית כדי למנוע פגיעה בהן כמו שריטות, סדקים ואף התרוממות וניתוק של הלוחות ממקומן. הדרך לעשות זאת היא באמצעות תהליך הכולל ליטוש ושימון של רצפת הדק.

ליטוש ושימון דק מחיר משתנה ותלוי במגוון של פרמטרים עליהם נרחיב בהמשך, אך חשוב להבין כי כל עלות שתהיה שווה לחלוטין את ההשקעה ברצפת העץ כדי להבטיח שימוש לאורך זמן ובנוחות מלאה. 

כיצד מתבצע ליטוש ושימון דק?

לפני שנרחיב על תהליך הליטוש והשימון שנעשה על רצפת הדק, חשוב לזכור כי התהליך המלא הכולל ליטוש מתאים אך ורק ללוחות דק העשויים עץ מלא. ישנם דקים העשויים מחומרים סינטטיים שונים, שהעלויות שלהם זולים באופן משמעותי לעומת לוחות עץ מלא, והעמידות הנמוכה שלהן איננה מתאימה לעבודת הליטוש שמתבצעת על גבי הלוחות – ולכן התהליך המתאים לשימור וטיפול של דק סינטטי הוא שימון הלוחות בלבד.

במקרה של תהליך ליטוש ושימון דק מדובר על ארבעה שלבים מרכזיים שמתבצעים על ריצוף העץ:

  1. ליטוש וקילוף יסודי של שכבת העץ העליונה
  2. ליטוש משלים של הרצפה כדי לוודא גובה אחיד של כל לוחות העץ בריצוף
  3. ניקוי עמוק של רצפת הדק להסרת לכלוך, אבק ושאריות נסורת
  4. שימון רצפת הדק באמצעות מריחת לכה על כל המשטח בצורה אחידה. הלכה תעניק איטום והגנה מרבית ללוחות העץ ממפגעים סביבתיים למשך זמן רב, וכן תשמור על מראה נקי ומבריק של רצפת הדק.

תהליך הליטוש והשימון של רצפות דק נעשה פעמיים עד שלוש בשנה בהתאם לצורך, ולכן חשוב להקפיד לשמור על ניקיון רצפת העץ באופן שוטף באמצעות טאטוא או שאיבה של האבק והלכלוך שמצטבר עליה במשך הזמן.

ליטוש ושימון דק מחיר – כמה זה יעלה לכם?

כפי שציינו קודם, ליטוש ושימון דק מחיר איננו קבוע ועשוי להשתנות בהתאם לפרמטרים רבים כמו גודל השטח של רצפת הדק, סוג העץ ממנו עשוי הדק, מורכבות עבודת הליטוש והניקוי של הדק, מצבו הכללי של הדק וכו'. 

תהליך ליטוש ושימון סטנדרטי של רצפת דק יכלול ליטוש רצפת העץ, ניקיון יסודי ולאחר מכן שימון כל לוחות העץ בצורה אחידה. חידוש דק ישן מאוד או בעל בלאי משמעותי יצריך עבודה מורכבת יותר, כך שנוסף לשלבי החידוש הבסיסיים הוא יצרך לעבור גם הורדת צבע ולאחר מכן צביעה חדשה של לוחות העץ.

ניתן לומר כי העלות הממוצעת של חידוש הדק נעה בין 35 עד 40 ₪ לכל מ"ר, כאשר עבודת ליטוש ושימון מורכבת יותר תהיה גבוהה יותר ותנוע בין 80-95 ₪ למ"ר. 

ליטוש דק מחירמשפחות רבות רוצות להעניק לשטח החצר שלהם מראה יפה, מזמין ונעים לעין וכן גם לאפשר לכל השטח החיצוני הצמוד לביתם שימוש פרקטי ונוח עבור כל דיירי הבית. כמובן שכפי שניתן לעצב חללים פנימיים בבית אפשר גם לעצב את החלל החיצוני בהתאמה אישית, אך כיוון שמדובר על שטח החשוף לפגעי מזג האוויר ומפגעים סביבתיים אחרים – חשוב למצוא את האלמנטים המתאימים ביותר הקשורים לעמידות בפני גשם, רוחות, שמש ישירה ואבק.

למרות שהנטייה הטבעית היא לנצל את שטח החצר כדי לשתול פרחים, עציצים ואלמנטים טבעיים ודקורטיביים אחרים מדובר על תהליך הדורש תחזוקה שוטפת לכל הצמחייה כדי לשמור על מראה יפה בגינה. לכן האפשרות הטובה ביותר היא להתקין רצפת דק בשטח החצר, כשהמראה הטבעי של לוחות העץ משתלב בצורה טובה עם החלל החיצוני. בשונה מריצוף סטנדרטי העשוי מאריחי אבן טבעית, קרמיקה וחומרים אחרים רצפת דק דורשת תחזוקה שונה כדי שתישמר למשך שנים ארוכות כמו ניקיון, שימון וליטוש.

רצפת דק – מה היתרונות שלה?

נוסף למראה יפה וטבעי של לוחות העץ המיושמים ברצפה בחצר הבית, מדובר על סוג ריצוף אידיאלי ומומלץ לכל מי שרוצה להפיק את המיטב מהחצר הפרטית הצמודה לביתו. לרצפת הדק יש יתרונות רבים כמו נוחות ומגע נעים כשדורכים עליה, ולכן אפשר ללכת עליה יחפים מבלי לחשוש שהרגליים יתלכלכו מבוץ או חול שנמצא בחצר הפתוחה.

יחד עם הנוחות של משטח הריצוף מעץ, מדובר על אפשרות לתיחום של אזור מסוים בחצר באמצעות ריצוף איכותי ועמיד בפני מזג אוויר גשום או חם. לוחות העץ עשויים עץ מלא ועמידים בפני מפגעי אקלים, והתחזוקה שלהם איננה מצריכה עבודת ניקיון רבה אלא רק טאטוא של האבק והלכלוך שמצטבר או שאיבתו עם שואב אבק. 

היכן אפשר ליישם רצפת דק?

רצפת הדק ייעודית ליישום בחללים חיצוניים החשופים לגשמים, שמש ישירה, רוחות ועוד ולכן ניתן להתקין אותה בחצרות וגינות פרטיות, וכן גם בשטחים חיצוניים גדולים אחרים פרטיים או ציבוריים כמו גני אירועים, מוסדות חינוך, מרכזי קניות וכו'. לרוב נהוג ליישם את לוחות העץ על גבי שטח אדמה/קרקע חשופה כדי להקנות משטח דריכה נוח ונעים, וכן גם ליישר את שטח הקרקע בצורה אידיאלית, אך קיימת אפשרות גם להתקנת רצפת דק על גבי ריצוף קיים.

אפשרות זו מתאימה למשפחות שרוצות להתקין רצפת דק במרפסת ביתם, כשהמטרה היא ליהנות מכל היתרונות שיש לרצפת דק גם בדירות שנמצאות בבנייני מגורים על קומות. יישום רצפת דק במרפסת הופכת לאטרקטיבית מאוד, כיוון שכך אפשר להעניק לשטח המרפסת מראה הרבה יותר חם, נעים וביתי עם משטח בטוח ונוח לשבת, לרוץ, לדרוך ולשחק עליו.

כיצד אפשר לשמור על המראה והניקיון של רצפת העץ? 

כאמור, תהליך התחזוקה של רצפת עץ שונה לחלוטין מתהליך התחזוקה והניקיון של ריצוף אחר כיוון שעץ הוא חומר גלם טבעי שיש לטפל בו בצורה נכונה. טיפול לא נכון עשוי לגרום לבלאי ושחיקה גבוהה של לוחות העץ, ולכן פעולת ליטוש דק הכרחית כדי לשמר את הדק למשך זמן ולהעניק לו מראה טבעי ויפה.

בראש ובראשונה יש לזכור כי מדובר על רצפה עשויה עץ, ולכן אסור לנקות את הריצוף עם מים כדי לא לפגוע בעמידות של לוחות העץ ולגרום להם לבלאי מהיר. פעולת הניקיון השוטפת הטובה ביותר היא הסרת לכלוך ואבק עם מטאטא או שואב אבק, כשפעולת הניקוי היסודית יותר נעשית על ידי תהליך של ליטוש ושימון רצפת הדק הנעשה על ידי בעל מקצוע מוסמך. ליטוש דק מחיר כרוך בעלות שמשתנה בהתאם לסוג ולמצב של רצפת הדק.

ליטוש דק – מה זה אומר?

פעולת הליטוש מתייחסת לתהליך בו השכבה העליונה של רצפת הדק מוסרת, זאת כדי לחשוף שכבה נוספת מקורית של לוחות העץ שאינם היו חשופים לעין, ולכן שכבה זו מעניקה מראה חדש לרצפת הדק מבלי להחליף את כל הריצוף. הליטוש נעשה באמצעות מכונה מיוחדת וייעודית לכך, כך שיחד עם פעולת חשיפת שכבת העץ הנוספת מוסר גם לכלוך ואבק שהצטבר על לוחות העץ.

לאחר הליטוש מתבצע תהליך של ניקוי יסודי ועמוק של לוחות העץ החשופים, כשבתהליך מוציאים את כל האבק שהצטבר לעומק הלוחות וכן גם שאריות נסורת שנוצרו בתהליך הליטוש. בשלב האחרון מתבצע תהליך שימון של כל רצפת הדק הנקייה והמחודשת, שזהו תהליך חשוב והכרחי כדי להקנות לרצפה מראה יפה וטבעי שיישמר לפרק זמן ממושך.

ליטוש דק מחיר – מהן העלויות של תהליך חידוש רצפת דק?

העלות של ליטוש דק מחיר תלויה לרוב במורכבות של העבודה, נוסף על משתנים כמו גודל רצפת הדק, סוג לוחות העץ ממנו הרצפה עשויה וכו'. טווח המחירים לרצפת דק שזקוקה לתהליך ליטוש סטנדרטי הכרוך בליטוש, ניקוי ושימון ינוע בין 30-40 ₪, ואילו טווח המחירים יהיה גבוה יותר במקרים בהם רצפת הדק דורשת תהליך חידוש מורכב הכולל גם הסרת צבע ישן וצביעה מחודשת לאחר פעולת הליטוש.

מחיר לליטוש דקרצפת דק יכולה להיות נהדרת לכל גינה וחצר, כיוון שהיא לא מעניקה רק מראה אסתטי ויפה יותר לכל החלל – אלא היא מאפשרת גם מצע דריכה נעים ונוח יותר, לעומת דריכה על קרקע חשופה או ריצוף עשוי בטון. ריצוף דק עשוי מלוחות של עץ מלא, ולכן מדובר על סוג ריצוף אסתטי, נעים ופרקטי לשימוש עבור כל דיירי הבית. ילדים יכולים לשחק בהנאה ובבטחה על הריצוף, ומבוגרים יכולים לשבת ולהתרווח על אזור הריצוף מבלי לחשוש מלכלוך של אבק, חול או בוץ שמגיע מבחוץ.

כדי להמשיך וליהנות מרצפת הדק שמותקנת בחצר, חשוב לתחזק אותה באופן שוטף בכדי שתמשיך להיות יפה ופרקטית גם לאחר שנים ארוכות. תהליך התחזוקה הינו פשוט יחסית אך מצריך בעל מקצוע מוסמך, כיוון שכל התהליך מחייב ליטוש של שטח הדק – שזוהי פעולה שמתבצעת לפחות פעם בשנה. מחיר לליטוש דק איננו קבוע ועשוי להשתנות בהתאם לפרמטרים שונים, ובשורות הבאות נרחיב על כל הדברים שצריך לדעת בנוגע לעלויות התחזוקה של רצפת הדק.

ליטוש דק – למה זה הכרחי?

תהליך ליטוש דק נכלל תחת הפעולה של תחזוקת רצפת דק, שהיא למעשה פעולה המאפשרת לשמור ולחדש את לוחות העץ המקובעים לקרקע. פעולת הליטוש הינה הכרחית בתהליך חידוש דק כיוון שמדובר על ריצוף עשוי עץ מלא, שזהו חומר גלם טבעי אך רגיש לנוזלים וחומרים שונים ביניהם גם מים. 

בשונה מריצוף סטנדרטי אותו ניתן לנקות ולחדש באמצעות שטיפה עם מים וסבון ניקוי, ריצוף דק רגיש מאוד למים ועשוי להינזק בצורה משמעותית – ולכן הליטוש הינה הדרך האידיאלית ביותר לתחזוקה שלו. תהליך הליטוש מאפשר שיוף יסודי של כל משטח העץ, שזוהי פעולה המאפשרת לחשוף שכבה חדשה ושמורה של עץ ולהסיר את שכבת העץ הפגומה.

במהלך השיוף ניתן להסיר ולנקות בצורה עמוקה ויסודית כל לכלוך שנוצר על גבי משטח העץ, וכך במקביל גם להעניק לכל שטח הריצוף מראה יפה ומחודש כאילו רצפת הדק הוחלפה באחת חדשה. 

האם אפשר ללטש כל סוג של דק?

למרות שתהליך ליטוש דק הינו הכרחי לתחזוקה וחידוש של רצפות עץ, חשוב לזכור כי זוהי פעולה שאיננה מתאימה לכל סוג של דק, וליתר דיוק איננה מתאימה כלל לרצפת דק מעץ סינטטי. דק סינטטי היא ריצוף העשוי מלוחות של עץ מעובד המכיל תערובת של שבבי עץ ופלסטיק, ולכן ליטוש ושיוף של ריצוף כזה עשוי להזיק לכל המשטח ולא לנקות ולשמר אותו.

למעשה, רצפות דק אינן מצריכות לרוב פעולות תחזוקה וחידוש כיוון שהן עמידות וחזקות יותר מלוחות עץ מלא, מצד שני האיכות שלהן היא פחותה בהרבה מאלו של ריצוף עץ מלא ולכן המראה של דק סינטטי יהיה פחות יפה ומרשים מדק עץ טבעי.

מחיר לליטוש דק – כמה זה יעלה לכם?

כפי שציינו קודם, פעולת הליטוש של רצפת דק נעשית פעם אחת בשנה, במידה ומדובר על פעולת תחזוקה לריצוף דק שאינו ניזוק או נפגע מהאקלים או מפגעים סביבתיים. לכן אם מדובר על תחזוקה של דק שמיושם מתחת לשטח מקורה, כמו פרגולה או תקרת בטון, הליטוש יתבצע רק פעם בשנה. במידה ורצפת הדק חשופה יותר לגשמים או שמש ישירה, תהליך הליטוש יתבצע פעמיים בשנה – לרוב בעונות המעבר כדי להכין את הדק למזג האוויר הגשום/חם בהתאם.

עלות העבודה של ליטוש וחידוש דק משתנה בהתאם לגודל הדק הדורש טיפול תחזוקה, ולכן מחיר לליטוש דק בממוצע יהיה בין 30-40 ₪ לכל מ"ר. יש לקחת בחשבון ששטח ריצוף גדול יותר יכול להוזיל את עלות העבודה ב-15-20 ₪ למ"ר.

אילו תהליכים כרוכים בליטוש וחידוש רצפת דק?

כדאי לדעת שעבודת הליטוש של רצפת דק איננה כרוכה רק בשיוף שטח הריצוף, אלא בכמה פעולות חשובות אחרות שיעניקו לדק אורך חיים רב יותר יחד עם מראה יפה ורענן יותר. לכן חידוש ותחזוקה של רצפת דק מתחילה מליטוש לוחות העץ, שאיבה וניקיון יסודי של כל האבק והלכלוך שהצטבר בין לוחות העץ, ולאחר מכן שימון הלוחות עם שמן מינרלי המחלחל לעומק העץ – וכך שומר עליו לח ומונע התייבשות שלו, וכן מגן מפני מזיקים שונים.

שלושת השלבים הללו מתבצעים ברצפות דק באופן שגרתי ושוטף, כאשר ריצוף דק פגוע ובלוי בצורה משמעותית מחייב תהליך ליטוש וחידוש עמוק ומורכב יותר, ולכן גם מחיר לליטוש דק כזה יהיה גבוה יותר.

מחיר לליטוש דק מורכב – למה העלות גבוהה יותר בהשוואה לליטוש רגיל?

נפתח ונאמר כי העלות הממוצעת של חידוש וליטוש דק מורכב ובעייתי נע בין 80-95 ₪ לכל מ"ר. העלות תהיה גבוהה יותר כיוון שעבודת החידוש והתחזוקה הינה מורכבת יותר, כך שנוסף לפעולת הליטוש, ניקוי ושימון של משטח הדק יש צורך לבצע פעולות נוספות כמו הסרת לכלוך קשה, הסרת צבע וצביעה מחודשת של כל הלוחות.

קראו עוד: מה חשוב לוודא כשמזמינים ליטוש פרקטים ודקים?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

משה ליטוש פרקטים

אנחנו מציעים שירותי ליטוש פרקטים ודקים במחירים נוחים, שירות מהיר ואמין. אנחנו מתמחים בליטוש פרקטים ודקים מכל הסוגים בעזרת הכלים המתקדמים ביותר.

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3524891