חידוש פרקט עץ אלון – אל תמהרו להחליף את הפרקט שלכם

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

חידוש פרקט עץ אלוןרוצים לחדש הפרקט בדירתכם? בשורות הבאות נגע בכל מה שאתם חייבים להכיר אודות כל שלבי חידוש פרקט עץ אלון. אנשים רבים לא מודעים לעובדה שניתן לחדש פרקט עץ אלון, מה שגורם להם להחליף את הפרקט כל מספר שנים. אז אם גם הפרקט שלכם טעון חידוש, לפני שאתם ממהרים להחליף אותו, חשוב שתכירו את שיטת הליטוש שתחזיר את הפרקט שלכם לימי הזוהר שלו. בשורות הבאות נכיר מקרוב את כל שלבי ליטוש וחידוש פרקטים, נכיר את סוגי הפרקטים שניתן ללטש, נגע במספר דגשים חשובים שיעזרו לכם לבחור נכון את אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום וכמובן נציג את הסיבות השכיחות ביותר בגינם רבים כיום נדרשים לחדש את הפרקט בביתם.

 

לא ניתן ללטש כל פרקט – הכירו את סוגי הפרקטים שניתן ללטש

ראשית, חשוב להדגיש ולומר שלא כל פרקט ניתן ללטש. הליך הליטוש וחידוש הפרקטים מתאים אך ורק לפרקטים העשויים עץ. כיום יש סוגים רבים של פרקטים סינטטיים שלא ניתן ללטש. כל ניסיון ליטוש של הפרקטים הסינטטיים יביא לתוצאה הפוכה ואף להרס מלא של הפרקט. אז איך בכל זאת ניתן לשפר את מראה הפרקטים הסינטטיים? הפיתרון הטוב ביותר לחידוש פרקטים סינטטיים הוא ניקוי יסודי בעזרת חומרים ייעודיים לניקוי פרקטים ומריחת פוליש ייעודי שיחזיר את הברק לפרקט. חשוב להדגיש כי שיטת חידוש זו מתאימה בעיקר להתמודדות עם פגעים שטחיים בפרקט. מתמודדים עם שריטות שטחיות או בלאי טבעי הנובע מההליכה על הפרקט? ניקוי יסודי ומריחת פוליש תוכל לסייע לכם. אך אם מדובר בשריטות עמוקות, הפיתרון הטוב ביותר הוא החלפה של הפרקט.

שלבי הליטוש

לעומת הפרקט הסינטטי, פרקט עץ אלון ניתן לחידוש יסודי בעזרת שיטת הליטוש. אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים יגיעו לדירתכם מצויידים בציוד ליטוש מקצועי שיסייע להתמודדות עם כל בעיה. אז מה כלול בשירותי הליטוש והחידוש של פרקט עץ אלון? ארבעה שלבים פשוטים.

 

 • שלב הליטוש הראשוני – ליטוש משמעותי

בשלב הראשון חברת חידוש פרקטים מקצועית תתחיל בליטוש יסודי של כל השכבה העליונה של הלכה ושל הפרקט עצמו. חשוב להדגיש כי ליטוש זה נחשב לליטוש עמוק ומטרתו לשייף את כל השכבה הבלויה של הפרקט שלכם. ליטוש שטחי ישאיר חלקים בלויים ולא יחדש את כל חלקי הפרקט על הצד הטוב ביותר. מנגד, חשוב לדעת שגם ליטוש עמוק מידי יכול להוות בעיה. חברה מקצועית תדע להתאים את הליטוש לכל צורכי הלקוח בהתאם לפרקט הקיים בדירתו.

 

 • שלב הליטוש השני – ליטוש שטחי

בשלב השני, החברה תלטש ליטוש שטחי בלבד שכל מטרתו היא ליישר קו בליטוש אחיד לאורך כל חלקי הפרקט. אנשי מקצוע רבים בוחרים לוותר על שלב זה, מה שברוב המקרים מוביל לחוסר אחידות בליטוש כלל חלקי הפרקט. לכן, חשוב לוודא שאנשי המקצוע שלכם לא מדלגים על שלב הליטוש השני.

 

 • שלב הניקוי

לאחר תום כל שלבי הליטוש בהצלחה, חשוב מאוד לנקות את כל החלל. הליך ליטוש פרקט עץ אלון מייצר נסורת רבה שעלולה לפגוע בהליך החידוש. לפני שעוברים לשלב הבא חשוב מאוד לוודא שכל החלל נקי מכל לכלוך או נסורת.

 

 • שלב מריחת לכה לאיטן מיטבי

בשלב הרביעי והאחרון עוברים לשלב הלכה. בשלב זה אנשי המקצוע ימרחו לכה על כל הפרקט במטרה לאטום אותו בצורה מקצועית לנזקי נוזלים. מעבר לאיטום, לכה איכותית מקנה לפרקט מראה חדש ויוקרתי. חשוב לשים לב שאנשי המקצוע שלכם מורחים כמות גדולה של לכה במספר שכבות. אנשי מקצוע שאינם מספיק מקצועיים ומנוסים עלולים למרוח שכבה אחת בלבד, מה שיספג במהירות רבה ולא יקנה לפרקט את האיטום הנדרש.

הכירו את הסיבות המרכזיות לליטוש פרקטים

לא בטוחים אם הפרקט בדירתכם צריך חידוש? הנה לכם כל הסיבות השכיחות ביותר בגינן אנשים רבים בוחרים להסתייע בשירותי ליטוש פרקט לחידוש פרקט עץ אלון.

הסיבה הראשונה היא פגיעות אסטתיות שונות בפרקט. הפרקט שלכם נראה בלוי בעקבות השימוש הרב במרוצת השנים? הגיע הזמן לחדש אותו. הליך החידוש יבטיח להחזיר את מראהו למראה שהיה ביום התקנתו. הסיבה השניה בגינה אנשים רבים בוחרים לחדש פרקט עץ אלון היא בלאי הלכה וחשיפת הפרקט לנזקי מים שונים. חשוב לשים לב לשכבת הציפוי של הפרקט שנועדה בכדי לשמור על תקינותו לאורך שנים ארוכות.

 

בחרו נכון את אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום

לסיום, חשוב לדעת שלא כל אנשי המקצוע בתחום יודעים להעניק שירות מלא ומיטבי לכל לקוח. לכן, לפני שאתם בוחרים שירותי חידוש פרקט עץ אלון, חשוב לקרוא כמה שיותר חוות דעת חיוביות אודות החברות השונות. סמנו את החברות שקיבלו את כמות חוות הדעת הטובות ביותר וצרו עימן קשר. וודאו שהחברה מגיעה מצויידת עם כל הנדרש לליטוש מקצועי של פרקט עץ אלון וערכו השוואת מחירים. בחרו את החברה שהציעה את ההצעה האטרקטיבית ביותר.

חידוש פרקטרוצים לחדש את הפרקט? המאמר הבא הוא בשבילכם. חידוש פרקט יכול להתבצע במספר פעולות שונות החל מניקוי עמוק ועד לליטוש וצביעה מחודשת. לא על כל סוג פרקט ניתן לבצע כל פעולה. במאמר הבא נרחיב על ההבדלים בין סוגי הפרקטים ועל אפשרויות החידוש השונות. 

 

מהו חידוש פרקט?

חידוש פרקט הוא פעולה שמבצעים על מנת להחזיר לפרקט את הברק ולהשיבו למראה שהיה בהתחלה. חידוש פרקט יכול לכלול ניקיון של הרצפה ויישום שכבת פוליש או ליטוש, צביעה חדשה ויישום של חומר גימור חדש (שמן או לכה). 

מה ההשפעה של סוג הפרקט על חידוש פרקט?

חידוש פרקט הוא תהליך שמעניק לפרקט שלנו ברק ורעננות. אך ביצוע התהליך מושפע מסוג הפרקט. קיימים שלושה סוגי פרקטים ולכל אחד שיטת טיפול אחרת.

 • חידוש פרקט למינציה- פרקט למינציה הוא פרקט סינטטי. חידוש פרקט למינציה מאפשר רק ניקוי ויישום של שכבת פוליש. על פרקט למינציה לא ניתן לבצע ליטוש או שיוף, לא ניתן לצבוע שכבה חדשה ולא ניתן למרוח שמן או ליישם לכה. לכן, חידוש פרקט למינציה כולל ניקוי עמוק בלבד ויישום של שכבת פוליש מיוחד לרצפות עץ.
 • חידוש פרקט תלת שכבתי- פרקט תלת שכבתי הוא פרקט שעשוי מ-3 שכבות עץ, כאשר שתי השכבות התחתונות מעובדות והשכבה העליונה היא טבעית ודקה. חידוש פרקט תלת שכבתי כולל גם ליטוש, צביעה ויישום של שכבת לכה או שמן. כמו בפרקט למינציה ניתן להסתפק בניקוי עמוק ויישום של שכבת פוליש, אך במצב בו מצב הפרקט לא טוב ורוצים לבצע חידוש משמעותי יותר ניתן לבצע ליטוש. ליטוש כולל הסרה של השכבה הישנה ולאחר מכן יישום של שכבה חדשה. תהליך הליטוש כולל מספר שלבים קבועים בהם ליטוש, שיוף, ניקוי של שאריות ומריחת חומר גימור כמו לכה או שמן. יש לשים לב שניתן לחדש פרקט תלת שכבתי רק פעמיים או שלוש בלבד. 
 • חידוש פרקט גושני- פרקט גושני הוא פרקט מעץ מלא. כמו פרקט תלת שכבתי, גם על פרקט גושני ניתן לבצע ליטוש. הליטוש מאפשר להגיע עד לשכבת העץ החשופה וליישם עליה שכבת גימור עם לכה או שמן. במצב בו רוצים לחדש פרקט גושני שמצופה לכה, יהיה ניתן לעתים להסתפק בשכבת לכה חדשה שתעניק מראה חדש ותטשטש את סימני השחיקה. 

אז כיצד נבצע חידוש פרקט ללא ליטוש?

כפי שציינו, קיימים הבדלים בין סוגי הפרקטים השונים ולא על כולם ניתן לבצע ליטוש. אז כיצד נבצע חידוש לפרקט בלי לבצע ליטוש. ריכזנו מספר אפשרויות. 

 • ניקוי 

ניקוי של הפרקט הוא אחת האפשרויות הראשונות לחידוש פרקט ולהשבת הרעננות. 

 • פרקט למינציה- פרקט למינציה הוא פרקט קל מאוד לניקוי. ניתן לבצע ניקוי יומיומי על ידי מטאטא ומטלית לחה. חשוב להשתמש בחומרי ניקוי איכותיים המיועדים לפרקט למינציה על מנת שלא יפגעו בצבע הפרקט ולא יותירו סימנים לבנים. ניקוי עמוק ניתן לביצוע על מנת לחדש את מראה הפרקט. בניקוי כזה יתבצע ניקוי יסודי ולאחריו יש למרוח שכבת פוליש מיוחד לרצפות עץ. 
 • פרקט תלת שכבתי או פרקט גושני- ניקוי יומיומי של פרקטים אלה ייתבצע גם הוא על ידי מטאטא ומטלית לחה. גם על פרקטים אלה חשוב להשתמש בסבון פרקט ייעודי. שימו לב לא לשפוך מים על פרקטים אלה ולא להשתמש בחומרי ניקוי חזקים כמו אקונומיקה או חומצה. על מנת לבצע ניקוי עמוק יש לנקות בסבון מתאים שיוריד כתמים קשים ואזורים בהם הפרקט השחיר. במידה שיש סימני שחיקה יש צורך בביצוע ליטוש ויישום של שכבת לכה או שמן. 
 • העלמת שריטות

במידה שיש שריטות על הפרקט ואתם לא מעוניינים לבצע ליטוש, ניתן להעלים את השריטות גם בדרכים אחרות. במידה שהפרקט מצופה בווקס, ניתן להוסיף ווקס ולשפשף את הסימנים החוצה. דרך נוספת היא למלא את השריטות על הפרקט בחומר שמיועד למילוי שריטות וחורים בפרקטים. כמו כן ניתן להעלים שריטות מפרקטים על ידי מרקר בצבע עץ שמאפשר לצבוע את השריטות ולכסות אותן. 

 • החלפת חלקים

במצב בו הפרקט ניזוק באופן משמעותי ולא ניתן לשקם את המראה המקורי שלנו יש צורך בהחלפת הפרקט. אך במקרים רבים רוב הפרקט במצב טוב ורק בחלקים מסוימים יש נזקים חמורים. במצב כזה ניתן להחליף רק את החלקים שניזוקו ואין צורך בחידוש מוחלט של הפרקט. 

 • ווקס

כפי שציינו קודם, במידה שהפרקט מצופה בווקס, יכול להיות שהצטבר על גבי הווקס לכלוך רב וחלק מהווקס ירד. במצב כזה ניתן להסיר את הווקס על ידי ניקוי עמוק וכך להסיר את מרבית הכתמים. להסרת שכבת הווקס יש לנקות את הרצפה היטב ולעבור עליה בספירט חסר ריח. לשם כך יש לצקת את הספירט ולגרד את הווקס עם כרית עדינה מצמר פלדה. מומלץ לעבוד בקטעים קטנים לרוחב הפרקט. לאחר הניקוי יש ליישם שכבה חדשה של ווקס או פוליש על מנת להגן על הרצפה ולהשיב לה את הברק והרעננות. במידה שתבצעו את הפעולה הזו בכל שנה תוכלו לשמור על הפרקט שלכם לאורך שנים רבות במצב אסתטי ומבריק.

חידוש פרקט עץ מחיררוצים לחדש את פרקט העץ בדירתכם? הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות נגע בכל מה שאתם חייבים להכיר אודות חידוש פרקט עץ על הצד הטוב ביותר. חשוב להדגיש כבר בפתיחת הדברים שכיום יש לא מעט סוגים שונים של פרקטים. לא ניתן ללטש ולחדש באופן מקצועי את כל סוגי הפרקטים, כך שלפני שאתם מזעיקים שירותי ליטוש פרקטים, חשוב לוודא שניתן ללטש את הפרקטים בדירתכם. בשורות הבאות נכיר את כל שלבי חידוש הפרקט, נכיר את סוגי הפרקטים שניתן ללטש באופן מקצועי, נגע בסיבות המרכזיות בגינן רבים כיום בוחרים ללטש ולחדש את הפרקטים בדירתם ונעניק מספר טיפים פשוטים שיסייעו לכם לבחור נכון חברה מקצועית המציעה שירותי חידוש פרקט עץ במחיר הוגן.

 

ליטוש פרקט מתאים לפרקטים העשויים עץ בלבד

ראשית, חשוב לדעת כי ליטוש פרקטים מתאים אך ורק לפרקט העשוי מעץ. כפי שציינו מעלה, כיום יש לא מעט סוגים שונים של פרקטים, ביניהם גם סינטטיים שלא ניתן ללטש. ניסיון ליטוש לפרקטים סינטטיים יביא לתוצאה הפוכה ויהרוס את הפרקט כליל. אז איך בכל זאת ניתן לחדש פרקטים סינטטיים שנשחקו? כל עוד מדובר בשחיקה בסיסים ושטחית או בשריטות שאינן עמוקות במיוחד, ניתן לחדש את מראה הפרקט ללא כל צורך בשלבי הליטוש. מתמודדים עם שריטות ושחיקה שטחית של פרקט סינטטי? מה שאתם צריכים לעשות זה לנקות היטב את הפרקט ולמרוח חומר פוליש ייעודי לחידוש פרקט סינטטי. פעולה זו תסייע להשיב את הברק לפרקט ולהקנות לו מראה חדש.

שלבי החידוש של פרקט עץ

רוצים לחדש פרקט עץ? הליך החידוש שונה בתכלית. פרקט עץ הוא פרקט שניתן לחדש אותו בעזרת הליך ליטוש עמוק שמבטיח להשיב את מראה הפרקט למראהו ביום התקנתו. בשורות הבאות נכיר מקרוב את כל שלבי החידוש של פרקט עץ.

 

בשלב הראשון – ליטוש יסודי

בשלב הראשון, חברה מקצועית לחידוש פרקטים מתחילה בליטוש עמוק ויסודי הכולל הורדת כלל השכבה הראשונה והשחוקה של הפרקט. חשוב להדגיש כי חברה מקצועית מגיעה מצויידת עם כל הציוד הנדרש לליטוש מדוייק ומותאם לצורכי כל לקוח. ליטוש שאינו מספיק עמוק לא ישיל את כלל השכבה הפגועה ואילו ליטוש עמוק מידי עלול לפגוע בתקינות הפרקט.

 

בשלב השני – ליטוש שטחי

בשלב השני, לאחר הליטוש היסודי אנשי המקצוע ילטשו שכבה נוספת ודקה במטרה ליישר קו ולחשוף חלקי עץ חדשים שאינם נפגעו כלל במהלך כל שנות השימוש בפרקט. חשוב להדגיש כי ליטוש זה מוריד שכבה נוספת ודקה במיוחד. ציוד מקצועי ומיומנות אנשי המקצוע תבטיח ליטוש מדוייק ואחיד לאורך כל חלקי הדירה.

 

בשלב השלישי – ניקוי יסודי

בשלב השלישי, לאחר תום כל שלבי הליטושים, חשוב לנקות היטב את כל חלל הדירה. הליטושים מייצרים נסורת רבה שמלכלכת מאוד את החלל. אנשי מקצוע רבים אינם מקפידים על שלבי הניקיון, מה שפוגע באופן ישיר בתוצאה הסופית של החידוש. ללא ניקיון יסודי הנסורת והלכלוך עלולים לחדור לשלב האיטום הסופי ולהשאיר סימני לכלוך מיותרים.

 

בשלב הרביעי – מריחת לכה איכותית

השלמתם את שלב הניקוי באופן יסודי? הגיע הזמן לעבור לשלב הבא – שלב מריחת לכה מקצועית לאיטום הפרקט. חברה מקצועית המציעה שירותי ליטוש פרקט יודעת לבחור נכון את הלכה האיכותית ביותר שתבטיח איטום מלא ומראה מבריק ומרשים.

כמה זה עולה? בין 90 שקלים ל 180 שקלים למטר מרובע

וכמה כל זה עולה? חידוש פרקט עץ מחיר נע בין 90 שקלים ל 180 שקלים לכל מטר מרובע. חשוב להדגיש כי כיום יש לא מעט חברות המציעות שירותי ליטוש פרקטים. בשורות הבאות נגע במספר טיפים פשוטים שיעזרו לכם לאתר את החברות האיכותיות והמקצועיות ביותר. אך קודם לכן, חשוב שתכירו את כל הסיבות המרכזיות בגינן אנשים רבים בוחרים בהליך ליטוש פרקטים.

 

 • נראות

הסיבה הראשונה בגינה אנשים רבים בוחרים בהליך ליטוש פרקטים היא נראות הפרקט. במרוצת השנים הפרקט נשחק ומאבד את מראהו המרשים. הפרקט שלכם כבר לא נראה כביום התקנתו? בעזרת ליטוש מקצועי תוכלו השיב לו את המראה המבריק והמרשים.

 

 • שחיקה

סיבה נוספת שגורמת לרבים לבחור בהליך ליטוש פרקטים היא שחיקת הפרקט במרוצת השנים. חשוב להדגיש כי מעבר לפגיעה במראה הפרקט בעקבות השחיקה, היא עלולה לחשוף את העץ לנוזלים, מה שכמובן יפגע בתקינות הפרקט במרוצת השנים. רוצים לשמור על תקינות הפרקט? חשוב לערוך ליטוש מקצועי לאחר כ 7 שנות שימוש.

 

כך בוחרים נכון חברה מקצועית לליטוש וחידוש פרקטים

רגע לפני שאתם בוחרים את החברה הטובה ביותר לליטוש פרקטים, חשוב שתכירו מספר טיפים מעשיים שיעזרו לכם לבחור נכון את החברה המקצועית ביותר. ראשית, חשוב לקרוא אודות החברות השונות כמה שיותר חוות דעת. סמנו את החברות שקיבלו את כמות חוות הדעת החיוביות הגדולה ביותר. בשלב השני, צרו קשר עם החברות המובילות במטרה לוודא שהן מגיעות מצויידות עם כל הציוד הנדרש להשלמת כל שלבי הליטוש, הניקוי ואיטום הפרקט בעזרת לכה. לסיום, כל שנותר לכם זה לערוך השוואת מחירים. זכרו, חידוש פרקט עץ מחיר נע בין 90 שקלים ל 180 שקלים לכל מטר מרובע.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

משה ליטוש פרקטים

אנחנו מציעים שירותי ליטוש פרקטים ודקים במחירים נוחים, שירות מהיר ואמין. אנחנו מתמחים בליטוש פרקטים ודקים מכל הסוגים בעזרת הכלים המתקדמים ביותר.

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3524891